Menu
Your Cart

Často kladené otázky

 1. Pro usnadnění Vašeho výběru jsme se rozhodli spolupracovat pouze s jedním výrobcem matrací - firmou D.P.V. - firmou, která nabízí kompletní škálu sortimentu. Jste tak schopni si na jednom místě nakombinovat matrace, postele, rošty a doplňky, které na sebe navazují a vzájemně se skvěle doplňují. Současně tím podpoříme zdejšího výrobce, který má na českém trhu dlouhou tradici a dnes se řadí  mezi největší výrobce matrací. Nebojí se využívat nové technologie a díky tomu je schopen konkurovat zahraničním výrobcům. Už od roku 2001 se věnuje výrobě matrací a díky dlouholetým zkušenostem pro svoje matrace vybírá pouze ty nejlepší materiály. Tím zaručuje vysokou kvalitu a dlouhou životnost svých produktů. 
 2. Protože matrace v našem eshopu jsou certifikované a pro jejich výrobu jsou použité pouze certifikované materiály, díky čemu získali certifikát Zdravotní matrace.
 3. Dokážeme vám dodat jakýkoliv rozměr matrace (včetně atypického) dle Vašich požadavek, odesíláme do 24 hod od objednání
 4. Nabízíme odborné poradenství při výběre té správné matrace pro Vás.
 5. Objednané zboží Vám doručíme zdarma přímo domů
 6. Kromě matrací u nás najdete široký výběr doplňkového zboží - postele, rošty, polštáře atd. 

Firma DPV, s.r.o. vyrábí matrace do postele z  kvalitních materiálů. Díky tomu má každý možnost výběru podle svých představ a speciálních požadavků. Teď vám představíme jednotlivé materiály. 

CELLPUR PĚNY

Nejnovější pěna Cellpur od firmy Eurofoam začíná novou éru v hygieně a komfortu. Poprvé se podařilo zabudovat do pěny prášek TENCEL s jeho jedinečnými vlastnostmi. Je to vlastně celulóza v práškové formě, která díky své struktuře pohlcuje vlhkost uvolňující se během spánku a následně ji pak zase rychle uvolní do okolního prostředí. Díky těmto skvělým vlastnostem Tencelu se zlepšují absorpční schopnosti pěny Cellpur. Celulóza vyrobená ze dřeva spolu s prodyšnou pěnou vytváří suché a příjemné klima spánku. Takto vzniknuté prostředí je nepříznivé pro život roztočů a proto jsou tyto materiály vhodné pro alergiky.


ANTIBAKTERIÁLNÍ PĚNY

Tyto pěny patří mezi nejmodernější materiály pro výrobu matrací. V poslední době čím dál víc lidí klade vysoký důraz na hygienu lůžka. Antibakteriální pěna dokáže eliminovat výskyt roztočů a má vynikající odolnost proti vzniku plísní a hub. Tato antibakteriální pěna je certifikovaná firmou SANITIZED Švýcarsko a hodnocením EXCELENTNÍ. Antibakteriální pěny doporučujeme pro všechny uživatele s nadměrným pocením a pro osoby vyžadující zvýšenou hygienu. 


STUDENÉ PĚNY

HR studené pěny se vyznačují vysokou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Tyto pěny se vyrábí speciální technologií za studena a jsou povrchově chladnější. Vysoce pružná HR pěna s otevřenou strukturou buněk dokonale reaguje na váhové zatížení a je velice komfortní. HR pěny mají výbornou prodyšnost, jsou povrchově chladnější a tím dokonale odvádějí teplo od těla a zabraňují přehřátí lidského organismu.


VISCO PĚNA (tzv. LÍNÁ nebo PAMĚŤOVÁ PĚNA)

Viscoelastická pěna byla vyvinutá v roce 1970 ve výzkumném středisku NASA v USA. Její hlavní funkcí bylo neutralizovat negativní vlivy dlouhodobého sezení a ležení v omezeném prostoru a také vstřebávání energie vzniklé při startu a přistání rakety. Zjednodušeně - dokonale se přizpůsobuje obrysům těla, díky čemu se zlepší kvalita spánku, krevní oběh a zmírní se bolesti zad. 


LATEX

Latexová pěna patří mezi nejkvalitnější výrobky pro zdravé spaní. Latex nabízí vysoký komfort při ležení díky své měkkosti, elasticitě a tvarové stálosti. Je navíc odolný proti prachu a roztočům. Buněčná struktura latexu zajišťuje cirkulaci vzduchu, je proto velmi vhodná pro astmatiky a alergiky. V kombinaci s lamelovým roštem se projeví její ortopedické vlastnosti. Jestli ale preferujete vyšší tvrdost matrace, latexová matrace pro vás nemusí být vhodná. Díky své měkkosti je však výborná pro polohovací rošty.


TAŠTIČKOVÉ PRUŽINY

Taštičkové matrace jsou složeny z velkého počtu pružin. Každá pružina je přitom samostatně zabalená v taštičce z netkané textilie, díky čemu každá pružina dokáže samostatně reagovat na zatížení. Tím je dosaženo optimálních ortopedických vlastností. Matrace s taštičkovými pružinami jsou jedinečné velkou pružností, vzdušností a dlouhou životností. Tyto matrace jsou vhodné kombinovat s pevnou prodyšnou podložkou anebo laťkovým roštem. 


BONELL PRUŽINY

Pružinové matrace patří k nejstarším a nejznámějším typům matrací. Po dobu své existence prošly rozsáhlou změnou a vývojem. Už to nejsou ty matrace, u kterých Vás při každém otočení bodla pružina do žebra :-) Dnešní podoba pružinových matrací nabízí komfort, oporu a kvalitní spánek. Tyto matrace jsou vzdušné, pružné a mají dlouhou životnost. Přesto se ale nedoporučují používat na denní spaní. Pro každodenní používání zvolte radši taštičkovou matraci. Klasická pružinová matrace je vhodná pro příležitostné spaní na chatě nebo chalupě. Bonell pružiny jsou vyrobeny z drátu o průměru 2,4 mm. Doporučují se do postelí s pevným podkladem anebo laťkovým roštem.
 • matrace proděravěná technologií Řešeto je maximálně průdušná
 • splňuje nejnáročnější požadavky na hygienu lůžka
 • prodlužuje životnost matrace
 • otvory jádro matrace dokonale odvětrávají, díky čemu nedochází k přehřátí lidského organismu
 • dochází k eliminaci vlhkosti
 • prostředí na lůžku je dokonale hygienické

Nabízíme Vám 5 tvrdostí matrací od 1 (nejměkčí) do 5 (nejtvrdší), díky čemu je možnost výběru té nejvhodnější tvrdosti pro Vás. Některé matrace jsou dvou a vícetvrdostné, čím nabízí možnost výběru vhodnější strany pro daného uživatele. Obecně platí pravidlo, že mladší uživatelé by měli volit tvrdší matrace. Starší uživatelé by měli volit měkčí matrace z důvodu opotřebení kloubů a problémů s páteří. Měkčí matrace lépe kopíruje tvar lidského těla, díky čemu Vám přinese věčší komfort a úlevu v průběhu spánku.  

Každá matrace by se měla pravidelně otáčet a větrat. Matrace by se měla otáček (vršek-spodek)  a pretáčet všemi směrmi (hlava-nohy). Ideální je, když si partneři mění matraci taky  mezi sebou. Díky pravidelnému otáčení se prodlouží životnost matrace. 

Z hygienických a ergonomických důvodů se doporučuje matraci vyměnit každých 5-7 let. 

Pro správný výběr matrace je nutné správně změřit postel, do které matraci kupujeme. Postele se vždy měří z vnitřní strany. Pro přesné měření se nedoporučuje používat krejčovský metr, který může být používaním vytahaný.

Matrace do dvoulůžek doporučujeme volit jako dvě samostatné matrace a to hned z několika důvodů. Každá matrace je možná samostatně polohovat, nabízí možnost výběru vhodné strany, lepší manipulaci při otáčení, lepší manipulaci s potahem a taky zmírňuje rušivé pohyby při otáčení partnera.

Firma DPV vyrábí nejluxusnější potahy, které dokážou eliminovat nežádoucí roztoče. Potahy na matrace je možné vybírat z několika funkčních typů. Všechny potahové materiály splňují nejnáročnější požadavky uživatelů.

Potahy jsou pratelné na 60 - 90°C dle jednotlivých typů, díky čemu se zvyšuje hygiena lůžka. Potah si vybíráme nejen podle designu, ale taky dle jednotlivých funkcí daného potahu. Víc informací o potazích firmy DPV naleznete ZDE.

Jestli chcete, aby Vám potah vydržel po dlouhou dobu a plnil si svou funkci, je důležité o něj pečovat. Snímatelné potahy je z tohoto důvodu možné prát v pračce. Je důležité držet se symbolů na etiketě. Na čištění používejte jen přípravky na to určené dle návodu výrobce čistícího prostředku, při praní sa nedoporučuje používat aviváž. Potahy se nedoporučují sušit v sušičce.

Všechny potahy D.P.V. jsou dělitelné na dvě poloviny a to z důvodu lepší manipulace s potahem. Polovina potahu sa pohodlně vejde i do menší pračky. Díky tomu stačí vyprat pouze horní polovinu potahu, na které jste aktuálně spali. Matraci se spodním dílem potahu pak stačí otočit a můžete používat dál. Tímhle si prodloužíte životnost potahu, který pokaždé neperete zbytečně celý :-) 

Pro prodloužení životnosti matrace je velice důležité vybrat správný podklad pod matraci. Matraci je nutno uložiť na podklad, který je uvedený u každé matrace. Výběrem správného podkladu dosáhnete ideální ortopedické vlastnosti a prodloužení životnosti matrace.

Pěnové matrace by měly být uložené na lamelových roštech, zajistí se tím jejich lepší fungování a delší životnost. V případě, že chcete položit pěnovou matraci na laťkový rošt, tak by matrace měla být rozhodně vyšší a tvrdší.

Pružinové matrace můžou být uložené i na pevný podklad s odvětráním anebo na laťkový rošt. Mezery mezi laťkami nesmí přesahovat 40 mm, v opačném případě může docházet k deformaci matrace. Bližší informace k tomuto tématu najdete na našem blogu.

Lamelový rošt je vhodný pro všechny typy pěnových a latexových matrací. Lamelové rošty zvyšují životnost matrace, její průdušnost a současně zlepšují ortopedické vlastnosti. Díky lepší průdušnosti se zvyšuje hygiena a komfort spánku. Nabízíme kvalitní lamelové rošty několika typů.

Kompletní nabídku lamelových roštů a podrobné informace naleznete ZDE.

Pro každý typ lamelového roštu je vhodná jiná matrace. Na pevný nepolohovatelný rošt je možné uložit jakýkoliv typ matrace, pro polohovatelné a motorové rošty je vhodné upřednostnit měkkčí typ matrace.

Na motorové rošty se naopak nedoporučují pokládat pružinové a taštičkové matrace a to z důvodu deformace pružinového jádra. Proto tyhle typy matrací doporučujeme pokládat na pevný anebo polohovací (přičemž polohovat zlehka, ne do nejvyšších možných poloh) laťkový rošt. Kompletní nabídku laťkových roštů naleznete ZDE.


Stejně jako při měření vhodných rozměrů matrace, musíme změřit přesnou míru vnitřní části postele. Pro měření používejte kvalitní metr, nedoporučujeme používat krejčovský, který může být následkem používání vytahaný. Lamelové rošty se standardně vyrábí o 4 cm kratší a o 1 cm užší jako je čistý vnitřní rozměr postele.

Například pro rozměr postele 90x200 cm se objednaný rošt 90x200 cm vyrábí ve skutečném rozměru 89x196 cm. V případě požadavku přesného rozměru v objednávce je nutno vedle rozměru uvést poznámku "PŘESNÝ ROZMĚR".