Zdravotní matrace a vhodný rošt patří neodmyslitelně k sobě. Jak se vyznat v roštech, které jsou dnes na trhu?

Pomůžeme vám udělat si přehled. Máte doma pěnovou matraci? V tom případě je vhodným řešením lamelový rošt. Pěnové a latexové matrace by měly být uloženy na kvalitním lamelovém roštu. Výběr lamelového roštu do postele nesmíme podceňovat, protože zdravotní matrace spolu s kvalitním lamelovým roštem tvoří kvalitní a zdravé lůžko. Předpružené lamely z vrstveného dřeva v kombinaci s kvalitní matrací, dokáží reagovat na zatížení a tím vytváří ideální oporu páteři. Lamelový rošt také zabezpečuje plynulé proudění vzduchu k matraci, čímž je zajištěno optimální spánkové klima. Pěnovou matraci lze samozřejmě uložit i na laťkový rošt, ale matrace se budou rychleji opotřebovávat a pěny prolehávat.

Pružinové a taštičkové matrace lze uložit na pevný odvětrávaný podklad. Důležité je slovíčko „odvětrávaný“. Jestli máte v posteli pevnou desku, je potřeba, aby byla provrtaná kvůli cirkulaci vzduchu. Laťkové rošty nesmí mít mezery mezi laťkami větší než 50 mm, jinak může docházet k deformaci matrace.

Všechny rošty i matrace se vyrábí jak v typizovaných rozměrech, tak v atypických rozměrech na míru. Je možno objednat i rošt v prodloužené délce 210 a 220 cm.  Všechny rošty v typizovaných rozměrech jsou většinou skladem, u atypických roštů je doba dodání cca 14 dnů.


A teď se na rošty podíváme podrobněji dle řad, které nabízíme:


OPTIMA
Mezi nejkvalitnější rošty rozhodně patří řada Optima, kde zvýšený počet lamel, jejich pružnost a pohyb do stran zajišťuje ideální kopírování tvaru matrace. Jednotlivé lamely jsou uchycené v kvalitních výkyvných kaučukových pouzdrech. Lamely jsou uchyceny v  pevném rámu z vrstveného dřeva. Díky jeho pevnosti je zaručená dlouhá životnost lamelového roštu. Ve středové oblasti je zpevňující popruh, kterým je  možné nastavit tvrdost podle požadavků uživatele. Řada Optima nabízí pevné, polohovatelné, dálkově ovládané rošty, stejně tak rošt s výklopným systémem pro přístup do úložného prostoru zboku nebo od nohou. Rošty jsou k dispozici ve všech rozměrech včetně atypických. K dispozici jsou i rošty MAXI se zvýšenou nosností až do 150 kg.


NORMA
Lamelové rošty Norma s počtem lamel 28 nabízí pevný, polohovatelný i motorový rošt. Lamely jsou uchycené v kvalitních výkyvných pouzdrech. Rošty řady Norma jsou k dispozici jen v typizovaných rozměrech, tzn. 80/200 a 90/200. Ve středové oblasti je možné nastavit tuhost lamel podle požadavků uživatele.


PREMIO – motorové rošty

Vysoce kvalitní lamelové rošty. Bukové lamely a nadstandardní výkyvná pouzdra zaručují maximální komfort. Unikátní plochý motorový systém umožňuje tichý a plynulý chod při polohování. Motorový systém nemá žádné prvky, které by vyčnívaly pod rám. Rošty jsou tak vhodné i pro postele s úložným prostorem i zásuvkami. Všechny rošty PREMIO jsou s bezdrátovým ovládáním, s podsvíceným ovladačem a s osvětlením úložného prostoru.


LAŤKOVÉ ROŠTY – MASIV
Tato řada roštů je vhodným řešením pro matrace s vyšší tuhostí. Laťový rošt doporučujeme pro pružinové, taštičkové a vyšší pěnové matrace. Rám masivních roštů je z vrstveného dřeva, latě jsou smrkové. Konstrukce zaručuje vysokou nosnost i pevnost, ale zároveň i dostatečné odvětrání matrace. K dispozici ve všech rozměrech a také verze motorových roštů.


Při výběru roštu doporučujeme zajít do naší kamenné prodejny a na rošty se podívat, případně si je vyzkoušet. Naši odborní poradci vám odpoví na vše dotazy a vy tak budete mít potřebné informace pro správné rozhodnutí.