Nebudeme Vás dlouho napínat a i když se Vám to nebude číst lehce, protože jste si třeba zrovna koupili novou matraci a myslíte si, že máte na 20 let pokoj, není tomu tak. 

Ideální doba pro výměnu staré matrace za novou je 5-7 let. No dobře teda, tak 7, ale opravdu maximálně :-) Po této době matrace ztrácí jak svoje funkční, tak především hygienické vlastnosti.

Berte to tak, že matrace je nejopotřebovávanější a nejvyužívanější místo v celém bytě. Na lůžku trávime jenom spánkem třetinu života, ale kromě toho slouží také k relaxaci, četbě či milostným hrátkám. Kvalitní matraci nepotřebujete jenom k tomu, aby jste se dobře vyspali, ale od dobrého a kvalitního spánku se odvíjí celý následující den - dobrá nálada, psychická pohoda, soustředění na pracovní či školní úkoly, odolnosti vůči stresu atd. 

Jestli máte mít celý den nabité baterky, aby jste zvládli různé situace běžného života, je potřeba se kvalitně a dobře vyspat. A to i přesto, že se doba spánku neustále zkracuje. Podle nejnovějších studií se průměrná doba spánku zkrátila na 7 hodin, o to větší důvod tuto dobu využít a plnohodnotně se vyspat. 

Pravý čas pro koupi nové matrace je když:

- Vám matrace slouží víc jak 7 let

- jsou na matraci viditelné proleženiny

- matrace vydává zvuky

- nemůžete usnout, anebo se často probouzíte

- vstáváte s bolestmi zad či krční páteře

V případě nekvalitní matrace je čas na výměnu mnohem dřív. 

Jestli jste se rozhodli pro výměnu své matrace, nezapomínejte, že investujete do svého zdraví! Nemusíte si koupit tu nejdražší matraci na světě, ale zárověň by pro Vás cena neměla být tím jediným kritériem. Ideální je poměr KVALITA-POHODLÍ-CENOVÁ DOSTUPNOST.

Rady ke koupi nové matrace naleznete v našem blogu v článku JAK SI VYBRAT SPRÁVNOU MATRACI