To, že na lůžku trávíme třetinu života, už víme. Ale pečujeme o svoje zdravé lůžko správně? To je často kladená otázka, na kterou se Vám pokusíme odpovědět. 


Pozor na alergie, kožní potíže a astma

V dnešní době plné různých alergií, kožních potíží a astmatů, musíme o své lůžko pečovat opravdu pečlivě. Neměli by jste čekat, až Vaše lůžko začne "být cítit", naopak by jste se měli snažit tomu předejít.

Šupinky kůže, vlasy, odumřelé buňky a pot, který v průběhu noci vyloučíte, je živnou půdou pro roztoče a v kombinaci s tmou a teplem pod peřinou je to ideální prostředí pro jejich rozmnožování.


Nedejme roztočům šanci

Věřte, že by jste to rozhodně nechtěli vidět pod mikroskopem... Díky podceňování hygieny lůžka si zaděláváte nejen na nezdravý spánek, ale taky na spoustu zdravotních potíží.

Biologický odpad, který se nashromáždí v posteli, může nejen za kožní problémy, ucpané póry, či dokonce vznik akné, ale má za následek taky vznik alergií, zhoršení astmatu či jiné dýchací obtíže. 


Jak často tedy měnit ložní prádlo?

Ložní prádlo by jste proto měli měnit jednou týdně a to i přesto, že se Vám zdá být čisté. Jestli jste nemocní, víc se potíte, anebo trpíte alergií, doporučuje se ložní prádlo měnit každý 3 dny.

Co by bylo čisté ložní prádlo bez potřebné péče o peřinu a polštář? Hodně nadneseně je to stejné, jako by jste si oblíkali čisté prádlo, a nesprchovali se :-)


Měníte letní a zimní přikrývku?

V případě, že nemáte letní a zimní přikrývku, a používáte celoročně jednu, měli by jste ji aspoň dvakrát do roka vyprat anebo odnést do čistírny. Předpokládáme, že pokuď peřiny přehazujete na zimní a letní, perete je automaticky při výměně...

Nejen, že se díky tomu udržíte zdravé lůžko po delší dobu, ale také tím prodloužíte životnost peřiny. Doba doporučená pro výměnu peřiny za novou je 3-5 let, záleží na opotřebení.


Polštář potřebuje ještě větší péči

S polštářem je to ještě horší. V průběhu spánku se víc potí hlava, vypadávají vlasy, občas i ta slina ukápne :-) Znečištění je o to výraznější než u peřiny. Navíc každodenním poleháváním na polštáři jej rychleji proležíte a může se Vám stát, že začnete trpět bolestmi hlavy, díky čemu se Vám celkově zhorší spánek. Polštář by se proto měl vyměnit jednou za 2 roky.

A proto ruku na srdce! Jak často měníte svoje ložní prádlo vy? Jak často perete peřinu a polštář? A kdy naposled jste vyměnili polštář za nový? Nechtělo by to nové? :-) 

Podívejte se naši nabídku polštářů a přikrývek